Belegondoltál valaha, hogy egy főzés alkalmával mennyi mindent kidobsz, ami még abszolút hasznos és felhasználható? Meghámozod a gyümölcsöt és a zöldséget, majd a maradékot egyből kidobásra ítéled, pedig nem is tudod, milyen varázsszerektől vonod meg a tested, vagy akár az otthonod!
Egy csésze kávé sokszor életmentő lehet egy húzós nap esetén. De hitted volna, hogy akár a szó szoros értelmében is megmentheti az életedet? Egy angliai kutatás bebizonyította, hogy a rendszeres kávéfogyasztás csökkentheti a későbbi májrák kockázatát. Olvass tovább, és eláruljuk a részleteket!
Unod már a bolti chipset, vagy szeretnéd kihasználni az évszak adta kedvező zöldség-helyzetet? Olvass tovább, ha rágcsálhatnékod van, de nem akarsz túl nagy bűnt elkövetni a diétád ellen.
Hogy hívják a nyári időszak azon részét, amikor semmi nem történik? Uborkaszezon. A legtöbben negatív érzéseket társítanak ehhez a szóhoz, pedig az uborka klassz dolog, nem csak egészséges, hanem még a fogyásban is segíthet!
Az egyik legnépszerűbb vitamin egyben a legismertebb is, és ez így is van jól: enélkül ugyanis aligha lehetnénk egészségesek. De kevesen tudják, hogy a C-vitamin nem egy jolly joker, amit nyakló nélkül szedhetünk: akár túl is lehet adagolni, ami komoly problémákhoz vezethet. Ez, és még több érdekesség derül ki a cikkből!
Azt mindenki tudja, hogy a citrusfélékben magas a C-vitamin tartalom és a megfázásos időszakban hasznunkra válik, ha az egyik narancsot a másik citrom követi a tányérunkon. De mi történik ilyenkor a gyümölcsök héjával? Ezekre is igaz, hogy a héjában van a vitamin? Ehető-e a narancs és a citrom héja, és ha igen, milyen formában?
Magyarországon és a fejlett országokban népbetegségnek számít a magas koleszterinszint, és az ennek következtében kialakuló szív és érrendszeri megbetegedések, ezért logikusnak hangzik, hogy a koleszterin veszélyes. De ez nem jelenti azt, hogy teljesen ki kell zárnod az életedből!
Mindenféle furcsa, ismeretlen anyag, amit nap, mint nap megetetnek veled. Jó lenne elkerülni, ugye? A valóság azonban az, hogy E-szám mentes élelmiszerek gyakorlatilag nem léteznek. És ez nem is feltétlenül baj!
A szénhidrát minden diétázó kézikönyvében szerepel, méghozzá nagy, piros betűkkel. Nagyjából tudjuk, hogy kerülni kell, azt is sejtjük, hogy milyen élelmiszerekben található meg, azt viszont kevesen tudnánk meghatározni, hogy pontosan mi ez, milyen hatással van a szervezetre, és miért van az, hogy nem lehet teljesen kiiktatni!
Jó lenne rágcsálni valami finomat, közben pedig elkerülni, hogy a fránya plusz kilók meglátogassanak? Nehéz feladat...lenne, de mi mutatunk neked 10 egészséges nassolnivalót 100 kalória alatt, amikkel nem kell kompromisszumot kötnöd.